piątek 18 sierpień 2017

Koncert kolęd

05-02-2017

Polskie kolędy są jednymi z najpiękniejszych i w porównaniu z innymi narodami mamy ich najwięcej. Kolędy radują serca, wprowadzają nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia, a wspólnie śpiewane pogłębiają więź z najbliższymi. Właśnie dlatego dnia 21 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole „Koncert kolęd i pastorałek” , w którym udział wzięli  najmłodsi  uczniowie.

Dzieci z grup „0”a i „0”b pod kierunkiem wychowawczyń p.Beaty Żurek i p.Joanny Wembergier zaprezentowały swoje zdolności wokalne i taneczne. Uczniowie śpiewali kolędy solo oraz wspólnie przy akompaniamencie granym przez nauczyciela rytmiki p.Arkadiusza Białka. Podczas występów zaproszeni rodzice i goście mogli przekonać się jak wysoki poziom zdolności artystycznych prezentują ich pociechy. Uroku wspólnemu kolędowaniu dodawały przepiękne stroje dzieci. Nie zabrakło wśród nich Maryi z Józefem, pastuszków oraz chórów anielskich obsypujących piórami żłóbek. Na zakończenie występów dziewczynki zatańczyły taniec śnieżynek z chustami. Tego wieczoru kolędowaliśmy wszyscy: rodzice, dzieci, zaproszeni dziadkowie i goście. Najpiękniejsze melodie długo dźwięczały w murach naszej Jedynki.