Publiczna Szkoła Podstawowa nr1

im. Piotra Wysockiego w Warce

środa 21 marzec 2018

Jasełka 2016

05-02-2017

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów klas trzecich pod opieką nauczycieli: Pani Justyny Bernaciak, Pani Marioli Kaczmarek, Pani Marzeny Szynkiewicz i Pani Joanny Chodeckiej. Również i w tym roku 22 grudnia 2016 roku w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się  uczniowie i nauczyciele. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci, sportowców, hotelarzy, dziewczyn z dyskoteki  oraz aniołów, przeplatana była kolędami i pastorałkami. 

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców niewymiernie zaowocowało, gdyż

przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie wśród młodszych i starszych widzów. 

 

Natomiast występujące dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, przeżycia jej na nowo, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Agnieszki Skrzypczak i w miłych, sentymentalnych nastrojach rozeszli się do domu.

Jasełka 2016 r. PSP1 - Warka