Publiczna Szkoła Podstawowa nr1

im. Piotra Wysockiego w Warce

środa 21 marzec 2018

W dn.10.02.2017 r. mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w murach naszej szkoły Szanowne Babcie i Dziadków naszych Wychowanków. To właśnie oni swoją czułością i cierpliwością do wnuków pokazują im na czym polega dobro, miłość i prawdziwa rodzina. Dlatego też uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą Beatą Wolską i nauczycielem wspomagającym  Marleną Gozderą przygotowali spektakl literacko-muzyczny.

Jasełka 2016

05-02-2017

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów klas trzecich pod opieką nauczycieli: Pani Justyny Bernaciak, Pani Marioli Kaczmarek, Pani Marzeny Szynkiewicz i Pani Joanny Chodeckiej. Również i w tym roku 22 grudnia 2016 roku w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się  uczniowie i nauczyciele. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Koncert kolęd

05-02-2017

Polskie kolędy są jednymi z najpiękniejszych i w porównaniu z innymi narodami mamy ich najwięcej. Kolędy radują serca, wprowadzają nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia, a wspólnie śpiewane pogłębiają więź z najbliższymi. Właśnie dlatego dnia 21 grudnia 2016r. odbył się w naszej szkole „Koncert kolęd i pastorałek” , w którym udział wzięli  najmłodsi  uczniowie.

Uśmiechnięte buzie dzieciaków w dniu 6 grudnia świadczą niezbicie o tym, że odwiedził je Mikołaj. Dostojny gość wkroczył w progi sali z pudłem pełnym słodkości już  z samego rana. Zaczęło się śpiewanie kolęd, pojawiły się żarty, dowcipy. Mikołaj dzwonił dzwoneczkiem i wzywał kolejne dzieci po drobne prezenty. Radości było co niemiara - wiadomo na tę magiczną chwilę czeka się cały rok. 

Klasy IIIC, IIIb i IIId wraz ze swymi rodzicami ostatnie ciepłe dni tej jesieni wykorzystały na spacery po świeżym powietrzu, poznawanie i zbieranie liści drzew naszych ogrodów, parków i lasów. Taki też cel przyświecał organizatorom. Konkursu na zielnik - Minieuroland inspiruje naturą, który swoim honorowym patronatem objęła p. Minister Edukacji - Anna Zalewska. 
Z naszej szkoły w ramach tego konkursu zostało wysłanych ok. 40 najpiękniejszych, spełniających wymogi regulaminu zielników. Życzymy powodzenia!

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 Święto Patrona Szkoły obchodziliśmy 7 grudnia. Na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie zainscenizowane przez klasy VIb i VIc, na podstawie scenariusza napisanego przez Pana Piotra Pietrzaka.
Święto Patrona jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu imprez szkolnych PSP nr 1. W celu podkreślenia jego doniosłości w placówce został przeprowadzony konkurs na logo szkoły. Zadaniem uczniów było przygotowanie z pomocą rodziców, którzy bez wątpienia stanowią integralną część społeczności szkolnej, projektu w formie papierowej i przekazanie go nauczycielowi plastyki (klasy IV - VI) lub wychowawcy (kl. 0-III) do końca października.

Strona 1 z 5