piątek 18 sierpień 2017

INFORMACJE O SZKOLE

24.03.1927r. - Rada Miejska Warki uchwaliła budowę „7 Klasowej Szkoły Powszechnej” w Warce
11.11.1928r. - został poświęcony sztandar szkoły
09.09.1930r. - rozpoczęto naukę w nowym budynku szkolnym
21.11.1930r. - szkole zostało nadane imię przez Kuratora Okręgu Szkolnego Warszawskiego Grzegorza Zawadzkiego i pełna nazwa szkoły brzmiała: „7 Klasowa Publiczna Szkoła Powszechna im. Piotra Wysockiego w Warce”

Piotr Jacek Wysocki Patron naszej szkoły urodził się w Winiarach koło Warki 7 września 1797 r., zmarł 6 stycznia 1875 r. w Warce. Przywódca Sprzysiężenia Podchorążych, które doprowadziło do wybuchu Powstania Listopadowego 29 listopada 1830 r.

Mowa odgrywa ważną rolę w kontaktach człowieka z ludźmi. Prawidłowy rozwój mowy dziecka wpływa na kształtowanie się jego osobowości. Dzięki rozumieniu mowy dziecko poznaje otaczający świat, dzięki umiejętności mówienia jest w stanie wyrazić swoje uczucia i spostrzeżenia. Każde dziecko chciałoby mówić poprawnie, ponieważ dzieci z wadami wymowy są często narażone na szereg problemów.

Wychowawcy:
mgr Marta Wojsa
Urszula Krawczyk
mgr Joanna Chodecka
mgr Małgorzata Gaweł-Wachnik

Aktualna Kadra w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce

Biblioteka szkolna jest czynna dla uczniów i nauczycieli codziennie w godzinach pracy szkoły. Mogą oni korzystać z wypożyczalni i czytelni.
Zbiory biblioteczne składają się obecnie z ok. 6000 książek, kilkudziesięciu płyt i kaset video, slajdów, czasopism dla dzieci i młodzieży „Kumpel”, „Victor Junior”, ,,Poznajemy las", ,,Młody sportowiec" oraz gier edukacyjnych. Zbiory te są ciągle powiększane dzięki ofiarności sponsorów oraz zakupowaniu nowości wydawniczych przez szkołę.

W PSP nr 1 im. P. Wysockiego w Warce uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli.
Celem tych spotkań jest pomoc uczniom w nauce, rozwijanie ich zainteresowań, motywacja do osiągania wysokich wyników w nauce.